Dla szkół i przedszkoli

Zapoznanie dzieci z życiem w czasach naszych dziadków należy do naszych obowiązków. Dlatego też organizujemy różnego rodzaju atrakcje dla dzieci ze szkół i przedszkoli.

Lekcje pokazowe i opowiadania o wiejskim życiu

Prowadzimy program edukacyjny polegający na zaprezentowaniu jak dawniej na wsiach gospodynie prowadziły gospodarstwa domowe. Jest to nie tylko lekcja teoretyczna, ale także prezentacje praktyczne, w których dzieci biorą czynny udział. Podczas takich lekcji nasi podopieczni dowiedzą ciekawostek o:

  • pieczeniu bułek
  • pieczeniu podpłomyków z jabłkami
  • robieniu sera białego
  • robieniu masła
uploads/images/pages/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli/IMG_20191109_115304.jpg
uploads/images/pages/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli/IMG_20191109_115639.jpg
uploads/images/pages/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli/IMG_20191109_115651.jpg

Przez cały czas pobytu dzieci w naszym gospodarstwie umilamy im czas opowiadaniami o tym, jak dawniej ludzie na wsi pracowali, z czego żyli i jak zajmowali się zwierzętami. Opowiadania te zawierają wiele ciekawostek, które są potwierdzone eksponatami jakie posiadamy. Podczas wielu takich lekcji nie tylko dzieci ale także dorośli dowiadywali się najrozmaitszych informacji, które nie raz zadziwiały naszych słuchaczy.

Przejazdy bryczką, zabawy i dyskoteki

Podczas pobytu w gospodarstwie "Pod Tuszyną" dla naszych pociech przygotowaliśmy także przejazdy bryczką po okolicznych sadach lub lasach. Jest to dla nich wspaniała atrakcja i rozrywka, gdyż zaprzyjaźniają się w ten sposób z otaczającą nas naturą. Krajobrazy i sady jakie można podziwiać w gminie Raciechowice zaskoczyły i zadziwiły nie jednego, dla tego pokazujemy dzieciom to co jest najpiękniejsze i najbardziej naturalne.

Po przejażdżce dla naszych najmłodszych gości i ich opiekunów przygotowany jest poczęstunek i wiele zabaw. Urządzamy także dla nich dyskoteki, na których mogą dać ujście swojej energii i pobawić się tak jak lubią.

uploads/images/pages/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli/150435.jpg

Spotkanie z Mikołajem

W sezonie zimowym organizujemy spotkania i przejażdżki konne z Mikołajem.

Czytaj więcej