Dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne będą czuły się u nas jak w domu. Przystosowaliśmy nasze dorożki do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Jesteśmy jedynym gospodarstwem w okolicy, który posiada takie wozy. Są one poszerzane i posiadają udogodnienia, których nie powstydziłby się żaden dorożkarz. Bezpieczeństwo przewożonych osób zapewnia pełne oświetlenie (światła, kierunkowskazy), oraz zamontowane hamulce hydrauliczne, tak jak w samochodach. Ochronę zapewnia również zadaszenie, dlatego nasi goście będą mogli bez względu na pogodę, czy warunki atmosferyczne skorzystać z przejażdżki.

Mając na uwadze to, że będziemy gościć osoby na wózkach inwalidzkich czy też z innego typu niepełnosprawnością, konie które wybieraliśmy do naszych zaprzęgów musiały być łagodne i posłuszne. Zapewnia to pełna kontrolę nad zaprzęgiem i swobodę w poruszaniu się po ścieżkach z których można podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Oferujemy wiele atrakcji takich jak:

Przejazdy bryczką do sadu lub lasu

Proponujemy zwiedzanie ciekawych okolic i zapoznanie się z otaczającą nas naturą. Wyjazd do sadu lub lasu gwarantuje niezapomnianą przygodę i odpoczynek na łonie natury.

Ogniska i zabawy integracyjne

Po wycieczce dorożką, zapraszamy naszych gości na posiłek. Oferujemy ogniska integracyjne oraz zabawy taneczne w padoku. Dla smakoszy przygotowany będzie wiejski chleb ze smalcem.

Historyczne przejazdy szlakiem dworów

Gmina Raciechowice posiada w swojej okazałości aż 6 dworów, do których to udamy się podczas tej wycieczki. Dwory które będziemy odwiedzać znajdują się w miejscowościach:

Czasław (Bójwid),  Raciechowice,  Mierzeń,  Bojańczyce,  Komorniki,  Dąbie

Podczas wycieczki dorożką opowiadana będzie historia tych dworów, oraz oraz ciekawostki z nimi związane.

Na zdjęciu widoczne wnętrze wozów przystosowanych do przewozu wózków inwalidzkich.

Stoły oraz ławki widoczne na zdjęciu są składane, dla tego pomiędzy burty z łatwością mieści się nie jeden wózek inwalidzki.

IMG_20191109_122238.jpg